Sigara Tabakası, Çakmaklı Sigara Tabakası

Alışveriş Siteleri Sayesinde Hediye Seçmek Çok Kolay

10 Temmuz 2018

İnternete erişimimiz olmadan çok uzun süre dayanamaz hale geldik. İnternet, hemen hemen tüm ihtiyaçlarımızı tek tıkla karşılama imkanı sunuyor. Hediyelik eşya için de interneti kullanabiliriz. Sipariş verdiğimiz ürünler, Türkiye’nin neresinde olursak olalım ayağımıza kadar geliyor. Ülkemizle anlaşması olan çok sayıda yabancı alışveriş sitesinden de alışverişler yapabiliyoruz. Durum böyleyken de hediyelik eşya seçmek çok da zor bir iş olmaktan çıkıyor. Hediyelik eşya satın alırken, seçtiğimiz sitelerin hizmet kalitesi de çok önemlidir. Hediyelerin elimize geç ulaşması ya da malzeme açısından kalitesiz olması gibi durumlarla karşılaşmamak için site tercihinde dikkatli olunmalıdır.

Bu sitelerde en çok satın alınan hediyelik eşyaların çok pahalı ürünler olacağını sananlar, mum çeşitleri gibi ürünleri gördüklerinde çok şaşırıyor. Kokulu mumlar, en çok satın alınan hediyeler arasındadır. Mumlar sayesinde oluşturulan ambiyans, herkes tarafından çok sevildiği için mum satışları oldukça fazladır. Kupa bardak çeşitleri de yine herkes tarafından beğeni ile karşılanıyor. Özellikle de kişiye özel tasarımlar daha çok ilgi görüyor. Buhurdanlık gibi ürünler ise, tütsü meraklılarının daha çok tercih ettiği ürünler arasında yer alıyor. Tütsü kokuları, psikoloji ve duygular üzerinde pek çok farklı etkilere sahiptir.

Hediyelerinizde Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Pek çok insan, hediye alırken nelere dikkat etmesi gerektiğiniz gözden kaçırıyor. Aldığımız hediyeler ile sevdiklerimize verdiğimiz değeri göstermek isteriz ve bu nedenle gösterişli ve pahalı bir hediye almamız gerektiğine inanırız. Bu yanlış bir tutum olacaktır. Pahalı bir hediye, bütçenizi yoracağı gibi, karşı tarafı da zor durumda bırakabilir. Hediyede çok basite kaçmak da uygun bir davranış değildir. Aldığınız hediyeler, anlamlı olmalı ve karşı tarafta güzel duygular uyandırmalıdır. Pahalı ve gösterişli hediyelerin yol açabileceği olumsuz durumlar arasında;

  • Hediyenin fiyatının yüksek olması nedeniyle mahcup olunması ve kabul etmek istenmemesi,
  • Hediyenin beğenilmemesi ancak pahalı olduğu için karşı tarafa belli edilmemeye çalışılması,
  • Pahalı olduğu için kırılmasından ya da yıpranmasından duyulan endişe ile kuytu bir köşede saklanması ve buna benzer durumlar sıralanabilir.

Hediyeleşmede insanlar, kendilerine verilen hediyeler ile eşdeğer olabilecek bir hediye verme eğilimindedir. Bu nedenle, pahalı hediye alan bir kişi kendisini de fiyat olarak yakın bir değerde hediye almak zorunda hisseder. Bu durum çoğu zaman stresli olabilmektedir. Küçük ama anlamlı hediyelerin, her zaman her iki tarafı da en çok memnun eden hediyeler olduğu unutulmamalıdır.

Peki Ne Gibi Hediyeler Alabilirsiniz?

Hediye seçimini etkileyen en önemli faktör, şüphesiz ki karşı tarafın zevkidir. Empati yeteneği güçlü olanlar, bu gibi konularda daha doğru kararlar alabilirler. Bu konuda kendisini yetersiz hissedenler ise, daha önce almış olduğu hediyeleri hatırlamaya çalışarak kendilerinin nasıl bir hediye alması gerektiğine karar verebilirler. Bazı insanlar,  dekor olarak kullanabilecekleri şık hediyelerden hoşlanır. Bazı insanlar ise, her zaman kullanabilecekleri ürünleri hediye olarak almaktan hoşlanırlar. Hediye konusunda ne yapacaklarını bilemeyenlere ilk öneri, hediye alacağınız kişinin bu iki tipten hangisi olduğuna karar vermektir.

Pratiklik Ve Kullanışlılıktan Hoşlananlara Hediyeler: Sevgiliye hediyelik eşya arıyorsanız ve sevgiliniz de tütün ürünleri kullanıyorsa, hediye açısından çok fazla zorlanmanıza gerek kalmıyor. Hediyelik eşya erkek kategorilerinin büyük bir kısmını tütün aksesuarları kaplamaktadır. Sigara aksesuarlarından herhangi birini ya da tamamını satın alarak, sevdiğiniz kişiyi mutlu edebilirsiniz.

Sarma sigara kullanan kişilere ilk alınması gereken aksesuar, sigara sarma makinesidir. Sigara sarmak oldukça zaman alan bir iştir ve günümüzde zaman kazanmanın önemi tartışılamaz. Sigara sarma makinesi ile hızlı bir şekilde sigara sarılabilir. Sigara tabakası, hazırlanan sigaraların saklanması ve taşınması içindir. Tütün kesesi, satın alınan tütünü günlük hayatta yanında taşımak ve nem gibi faktörlerden korumak için kullanılabilir. Bu amaçla kullanım için tütün çantası da tercih edilebilir. Çakmağa sıra gelindiğinde ise en güzel hediye Zippo çakmak olacaktır.

Puro, oldukça kalın bir şekilde sarılan bir tütün ürünüdür. Yakımı için puro çakmağı gibi özel aksesuarlar gerekir. Puro aksesuarları, set olarak alındığında daha uygun bir hediye olabilir. Pipo aksesuarları için de set olarak satın alım yapılabilir. Bong modelleri içerisinde de seramik ve cam modeller, hediyelik eşya olarak daha çok tercih edilmektedir.

Şıklığa Önem Verenlere Hediyeler: Ahşap hediyelik eşyalar en şık dekoratif eşyalar arasındadır. Anneler günü hediyesi olarak sitelerde en çok satılanlar arasında yer alır. Son zamanlarda gaz lambası gibi nostaljik hediyelere olan ilgi de artış gösterdi. Bu gibi, 70’li ve 80’li yılları hatırlatan hediyeler incelenebilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ