Sigara Tabakası, Çakmaklı Sigara Tabakası

Ankara Elektrik Faturası Ödemenin Kolay Yolu

24 Ağustos 2018

Elektrik faturalarının ödenmesinde; gişe kuyruklarında bekleyerek zaman kaybı yaşamak istemediğiniz, faturanın son ödeme tarihlerini geciktirmeden ve açma – kapama cezası ödemeden faturalarınızı ödemek istediğinizde online fatura ödeme yöntemini tercih edebilirsiniz. Elektrik faturası ödeme Ankara işlemlerinizi, Ankara’da bulunmadan da sadece bir tıkla ödeyebileceğiniz en etkili yöntem online ödeme yöntemlerinden birini tercih etmek olacaktır.

Elektrik Faturası Online Nasıl Ödenir?

Ankara’da bulunmadan ya da Ankara’da bulunsanız dahi herhangi bir sıra derdi olmadan ve son ödeme tarihi geçirmeden fatura ödemelerinizi online işlemler aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Online elektrik faturası ödeme işlemleri ilk olarak, Ankara’da bağlı olduğunuz ilçenin belediyesine ait e – belediye sitemi üzerinden gerçekleştirilebilir. Sistem üzerinden T.C kimlik numaranızla giriş yaptıktan sonra ödeme işlemleri alanını seçmeniz yeterli olmaktadır. Karşınıza çıkacak ekranda elektrik faturası öde alanını seçtikten sonra, güncel borç bilgileriniz üzerinden istediğiniz faturayı ödeyebilirsiniz.

Online fatura ödeme işlemlerini elektrik faturası ödeme Ankara şehri için yapmak istediğinizde, https://www.enerjisa.com.tr/tr/eviniz/yardim/fatura-odeme-kanallari adresini ya da efaturaode.net adresini tercih edebilirsiniz. Sayılan site ve benzeri siteler üzerinde, bağlı olduğunun şehrin elektrik kurumunu tercih etmeniz abone numaranızı girmeniz ve yeterli olmaktadır. Ardından site üzerinden kredi ya banka kartı ödeme seçeneklerinden birini seçerek ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Siteler üzerinden faturalarınız için son ödeme tarihlerinizi hatırlatma talebi de oluşturabilirsiniz.

Online elektrik Faturası Ödemenin Diğer Yolları Nelerdir?

Ankara’da bulunmasanız dahi, faturalarınızı sadece bir tıkla ödeyebileceğiniz e – belediye ve online fatura ödeme sistemleri haricinde yöntemler de bulunmaktadır. Bu yöntemlerin başında PTT ATM’si gelmektedir. Sadece T.C kimlik numaranızla PTT ATM’leri üzerinden elektrik faturanızı ödeyebilirsiniz.

PTT ATM’leri haricinde elektrik faturalarınızı finans ilişkisi içinde olduğunuz bankaların internet bankacılığı ya da mobil uygulamaları aracılığıyla da ödeyebilirsiniz. Bankanın mobil uygulama ya da internet bankacılığı hizmeti üzerinden kullanıcı şifrenizi girdikten sonra fatura ödeme seçeneğini tıklamanız yeterli olmaktadır. Ardından elektrik abone numaranızı girerek anında faturanızı ödeyebilirsiniz. Bankalar üzerinden otomatik elektrik faturası ödeme talimatı vererek de son ödeme tarihini takip etmenize gerek kalmaz. Geciken fatura ödemeleriniz için herhangi bir ceza ücreti ödemezsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ