Sigara Tabakası, Çakmaklı Sigara Tabakası

Burun Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

16 Eylül 2018

Günümüzde tıbbın da gelişmesi ile birlikte burun estetiği çok daha kolay bir şekilde yapılmaktadır. Bu nedenle pek çok insanın rahatlıkla burun estetiği yaptırdığını söyleyebiliriz. Burun estetiği fiyatları da, hem yapılacak işlemlere hem de seçtiğiniz hekime göre değişmektedir.

Burun estetiği hakkında bilinmesi gerekenlere baktığım zaman ilk olarak insanların burun estetiğinin tam olarak ne olduğunu pek bilmediklerini görüyorum. Burun estetiği ameliyatını bilirseniz, bu işlemi yaptırmanız daha kolay olacaktır.

Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği, rinoplasti olarak da bilinmektedir. Genel olarak, yüz hatları göz önünde bulundurularak buruna şekil verme işlemi olduğunu söyleyebilirim. Bunun için de burnun boyutları 3 boyutlu olarak düşünülmekte ve işlemler bu şekilde yapılmaktadır. Pek çok doktor, ameliyat öncesinde bilgisayar üzerinden fotoğraflarda oynama yaparak, burun estetiği ameliyatı sonrasında burunun nasıl olacağını hastalarına göstermektedir.

Burun ameliyatında hastanın istekleri de çok önemlidir. Yani mesela bazı hastaların sadece burunlarında kemik bulunmaktadır ve çok büyük bir estetik istememektedirler. Bazıları ise burun ucunun kaldırılması gibi ek işlemler de isteyebilir. Bu nedenle doktorların, hastalarını dinlemesi çok önemlidir.

Burun Estetiği Kimlere Yapılır?

  • 17 yaşından büyüklere (bazı istisnai durumlar haricinde )
  • Kaza ya da ameliyatlardan sonra
  • Burnunda kemik ya da et olanlara

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Burun estetiği, hastane ortamında anestezi altında yapılmaktadır. Burun estetiği ameliyatları plastik cerrahi uzmanları tarafından yapılır ancak öncesinde anestezi uzman hekimi tarafından gerekli işlemler yapılır.

Burun estetiği ameliyatları genellikle 1-2 saat sürmektedir. Bu durum burnunuza ve yapılan işleme göre değişebilir. Burun ameliyatları duruma göre açık ya da kapalı olarak yapılabilmektedir. Eğer ameliyat açık olarak yapılırsa sonucunda birkaç dikiş olacaktır.

Burun Estetiği Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun estetiği hakkında bilinmesi gerekenlerin son maddesi de ameliyat sonrasıdır. Ameliyat sonrasında doktorunuzun önerilerine kesinlikle uymalı ve verdiği ilaçları düzgün bir şekilde kullanmalısınız. Genellikle burun estetiği sonrasında gözlük kullanmak belli bir süre için yasaklanır. Ayrıca burnunuzu darbelerden, aşırı sıcak ve aşırı soğuktan da korumanız gerekmektedir. Bunlara dikkat ederseniz kısa sürede iyileşir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ