Sigara Tabakası, Çakmaklı Sigara Tabakası

E Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

10 Eylül 2018

Teknoloji çağında yer almamız hasebiyle, günlük hayatımızdaki pek çok uzun ve sıkıcı işlem internet üzerinden halledilebilir bir hale geldi. Dijitalleşmenin hayatımızın her alanında kendini göstermesi, yaşantımıza hatırı sayılır bir hız getirdi. Bu hızın en önemli parçası da E -devlet sistemi. E -devlet sisteminin ne işe yaradığını ve e devlete nasıl giriş yapılabileceğini öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

E Devlet Ne İşe Yarar?

E devlet, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan her bireyin, sahip olduğu hakları öğrenebildiği bir oluşumdur. Ancak e devlet ile öğrenebilecekleriniz bunlarla sınırlı değil. E -devlet ile, yapacağınız her işlem hakkında bilgi edinebilir, yeni yasalara başvurular yapabilir ve devletle alakalı işlerinizde sorgulamalar yapabilirsiniz.

Tüm bu faydaları nedeniyle, her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının e -devleti aktif bir şekilde kullanması gerekiyor. Belli aralıklarla e devlet hesabınızı kontrol ederek, gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

E -Devlet hesabına giriş yapmak için ihtiyacınız olan şeyler TC kimlik numarası ve bir e devlet şifresidir. Eğer e devlet şifresini nasıl alacağınızı bilmiyorsanız dert etmeyin, e devlet şifresi almak son derece basit bir işlemdir.

E Devlet Şifresi Nasıl Alınır?

E devlet şifresi almak son derece kolaydır. Bu nedenle her yaştaki insan, kısa sürede e devlet şifresi temin edebilir.

E devlet şifresi almak için tek yapmanız gereken, bir PTT şubesine gitmektir. PTT şubesine giderek, E devlet şifresi almak istediğinizi belirterek E devlet şifresi sahibi olabilirsiniz. Bu işlem için PTT tarafından 2 TL’lik bir işlem ücreti alınır. Bu aşamadan sonra ise, belirttiğiniz cep telefonu numarasına geçici bir şifre gönderilmiş olur.

Gönderilen şifreyle E devlet hesabınıza giriş yaptıktan sonra, şifrenizi değiştirmeniz gerekir. Hesabınız için kendi şifrenizi oluşturmak sizin için daha güvenli olacaktır. İçinde birçok bilginin bulunduğu e devlet hesabınızın güvenliği bu noktada son derece önemlidir.

İşte, PTT ile e devlet şifresi almak bu kadar kolay. Eğer hala bir e devlet şifreniz yoksa, hiç vakit kaybetmede, size en yakın PTT şubesine başvurarak şifrenizi alabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ