Sigara Tabakası, Çakmaklı Sigara Tabakası

Esat Oktay Yıldıran Mezarı Nerede ?

26 Temmuz 2018

Türkiye’nin karanlık sayfalarından bir tanesi olan Esat Oktay Yıldıran, Ekim 1988 tarihinde öldürülmüştür. Ümraniye’de hayatını kaybeden Esat Oktay Yıldıran, birçok yerde askeri görevlerde bulunmuştur. Ancak Oktay Yıldıran suikaste kurban gitmesiyle de çok karanlık bir ölüm şekline sahiptir. Aynı zamanda yapmış olduğu çeşitli işkenceler nedeniyle de Esat Oktay Yıldıran eski dönem tarihin en gizemli karakterlerinden birisi olmayı da başarmıştır. Esat Oktay Yıldıran ile ilgili en çok merak edilen sorulardan bir tanesi de Esat Oktay Yıldıran mezarı nerede sorusu olmuştur.

Esat Oktay Yıldıran mezarına nasıl gidilir ?

Türkiye’deki herkes tarafından tanınmış bir isim olarak bilinen Esat Oktay Yıldıran, bazıları tarafından kahramanlar ilan edilirken bazıları tarafından da işkenceci asker olarak görülmektedir. Esat Oktay Yıldıran, ekim ayının son günlerinde toprağa verilmiştir. Yıldıran mezarı ile ilgili nerede soruları da birçok kişinin merak ettiği bir problemdir. Yıldırım mezarı İstanbul şehitliği’nde bir yer almaktadır. Burada defnedilen komutan, mezarı başında yapılan dualarla defin işlemleri tamamlanmıştır.

Esat Oktay Yıldıran nasıl öldü, ölüm sebebi nedir ?

Türkiye’ye yakın tarihinde en çok tartışılan komutan Esat Oktay Yıldıran, bunun önemli nedenlerinden bir tanesi de hakkında ortaya çıkmış olan birçok işkence iddialarıdır. Her ne kadar Yıldıran bunlaı inkar etmiş olsa da, yine de bazı kanıtların olması onun doğruluğunu tartışılır hale getirmiştir. Bu nedenle de Esat Oktay Yıldıran neden öldü gibi soruları sıklıkla görebilmekteyiz. Esat Oktay Yıldıran mezarı nerede ? Halk otobüsünde kafasına sıkılan bir kurşun ile ölen bu komutan, mezarının ilk başlarda açıklanmaması üzerine nerede öldüğü soruları fazlasıyla gündeme gelmiştir. Kurşun kafasına isabet ettiği için yapılan tüm müdahaleler sonuç vermemiş ve kısa bir süre içerisinde ölüm sebebi olmuştur.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ