Sigara Tabakası, Çakmaklı Sigara Tabakası

Facebook Durduruldu Hatası Düzeltme

27 Ağustos 2018

Facebook durduruldu hatası ile sık sık Android cihaz kullanıcıları karşılaşmaktadır. Sadece Facebook uygulamasında değil aynı zamanda Facebook Messenger uygulamasında da ara ara karşılaşılmaktadır. Durdurulma hatası için yapılması gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Bu işlemlerin en başında ön bellek temizleme işlemi gelmektedir.

Facebook Durduruldu Hatası Sebepleri

Facebook ve Facebook Messenger kullanıldığı zaman Android cihazlarda sıkça karşılaşılan durduruldu probleminin birçok sebebi olabilir. Samsung, LG, HTC gibi telefon markalarının kullanıcıları tarafından sıkça şikâyet edilen bir durumdur bu. Facebook’un durdurulma sebeplerinden en sık karşılaşılan 2 sebebi sıralayacağız. Facebook durduruldu neden olur;

  • Facebook ve Facebook Messenger kullanımı sırasında karşılaşılan durdurulma problemi ve ardından uygulamanın kendiliğinden kapanmasının ilk sebebi programın güncel sürüm olmamasıdır.
  • Facebook ve Facebook Messenger için verilen durdurulma hatasının diğer sebebi ise, Android cihazınızın artık uygulamayı kaldırmıyor olmasıdır.
  • Bir üçüncü sebep ise ön bellektir.

Facebook ve Facebook Messenger İçin Ön Bellek Temizleme

Android cihazınızın ayarlar dosyasını açmanız gerekmektedir. Ayarları açtıktan sonra dilerseniz yazıp aratarak dilerseniz de ayarlar kısmında kendiniz arayarak Uygulamalar bölümünü açmanız gerekmektedir. Uygulamalar bölümünden durdurulma hatası veren Facebook ve Facebook Messenger uygulamalarını bulmanız gerekmektedir. Uygulamaları bulduktan sonra verileri temizle ya da ön belleği temizle yazısı ile karşılaşacaksınız. Her ikisi de olabilir bu durumda ön belleği temizle yazısını seçmenizi tavsiye edeceğim. Bu işlem sonrasında Facebook uygulamasından çıkışınız yapılacaktır ve tekrar giriş yapmanız istenecektir. Facebook durduruldu hatası eğer ön bellek kaynaklı ise bir daha karşılaşmayacaksınız.

Android Cihazlarda Facebook Güncelleme Yolu ile Hata Onarma

Android Facebook hata veriyor durumu ara ara karşılaşılan bir problem olup Android kullanıcılarının yakındığı bir problemdir. Facebook durduruldu hatası için Facebook ön bellek temizleme işlemi yapmışsanız fakat hata hâlâ devam ediyor ise bu sefer Facebook uygulamasını güncellemeniz gerekmektedir. Google Store üzerinden güncellemeler bölümüne gitmeniz ya da Facebook uygulamasını Google Store’dan açarak güncelle yazısına tıklamanız gerekmektedir. Facebook uygulamanız kendisini güncelledikten sonra eğer hata verilmeye devam ediyor ise telefonunuz Facebook sürümü ile uyarlı olmayabilir. Fakat güncelleme sonrasında çoğu kullanıcı sorunun düzeldiğini bildirmiştir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ