Sigara Tabakası, Çakmaklı Sigara Tabakası

Gebelikte Erken Doğum

19 Haziran 2018

Gebelikte bazı riskler vardır. Bunlardan biri de erken doğum olarak karşımıza çıkar. Gebelikte erken doğum, genellikle istenmeyen bir durumdur. İleri yaşlarda doğum yapacak hanımlar için çok daha büyük sorunlar teşkil edebilir.

Erken Doğum Nedir?

Erken doğum yapmak doğumun ay farkına göre değişiklik teşkil eder. Eğer bebeğiniz 8 ayı geçmiş ise yaşama riski %80 kadardır, der doktorlar. Bunların tıbben anlamı ise bizim anladığımızdan çok daha farklıdır.

  • Erken doğum; çocuğun 9 ay 10 gün süre içerisinden önce doğması durumuna denir.
  • Bebeklerin gelişim sürecine göre erken doğum riskli olabilir veya bir sorun teşkil etmeye bilir.
  • Bebeğiniz kendi haftalıklarından daha iyi önde ilerleyen bir gelişim süreci içerisinde ise; erken doğum diğer erken doğumlara oranla çok daha az risk teşkil eder.
  • Erken doğum; kırk yaş üstü gebeler için biraz daha tehlikelidir. Aslında anne yaşı ilerledikçe erken doğum ihtimali artar.

Gebelikte erken doğum; aslında kesin olarak risk doğuran bir olay değilidri. Fakat tıbben olması gereken zamanda olmadığı için gebe ve yakınları bu durumun tehdit olarak algılanması sağlanır.

Gebelikte erken doğum; kontrol altına alınabilir ve her erken doğum aynı riskleri taşımayabilir. Bu sebeple mutlaka hekiminiz ile irtibat halinde olmalı ve düzenli kontrollere gitmelisiniz.

Erken doğum hakkında kulaktan duyma bilgiler ile davranmamak gerekir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ