Sigara Tabakası, Çakmaklı Sigara Tabakası

Göz Şekline Göre Nasıl Eyeliner Çekmelisiniz?

21 Eylül 2018

Göz şekline gör makyaj yapmayı öğrenen kişilerin elde edecekleri görsel kalitenin çok daha sağlıklı ve sorunsuz olacağının altı çizilmelidir. Siz de kısa bir zaman dilimi içerisinde hem cilt hem de yüz tipinize uygun bir biçimde makyaj yapmayı öğrenebilirsiniz.

Ürün Seçimi: Göz şeklinize göre nasıl eyeliner sürmelisiniz konu başlığı altında kişilerin dikkate almaları gereken en önemli noktaların başında kaliteli bir ürün seçmeleri gelmektedir. Ne denli kaliteli bir ürün seçilirse elde edilecek olan sonuç da o derece kapsamlı olacaktır. Seçilen ürün muhakkak tam manası ile siyah olmalı ve çabuk kurumalıdır. Ayrıca seçilen ürününü son kullanma tarihine de dikkat etmelisiniz. Ancak bu şekilde sağlıklı bir şekilde göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Hangi Teknikler Uygulanmalıdır?

Göz şekline göre eyeliner sürme teknikleri denildiği zaman dikkate alınması gereken detayların başında şunlar gelmektedir;

  • Göz şeklinizi daha çok belli edecek bir eyeliner modeli uygulamak için öncelikle istediğiniz görüntüye karar vermelisiniz. Daha çekik bir göz elde etmek için muhakkak kedi kuyruğu yapmanız gerekmektedir.
  • Eyeliner tam olarak yakışmadığını düşünüyorsanız likit ürün kullanmak yerine göz kalemi ile şekillendirmeye yaparak bunu hafif bir biçimde fırça ile şekillendirmeniz sizin için yeterli olacaktır.
  • Göz kapağınızın bitim kısmına bir çizgi halinde bu ürünü uygularsanız elde edilecek olan görünümün çok daha güzel olacağının ayrıca belirtilmesi gerekmektedir.

Badem göz şekline göre eyeliner konu başlığı altında da muhakkak bu detayları dikkate almalısınız.

Hangi Gözlere Eyeliner Yakışmaz?

Eyeliner yakışmayan gözler denildiği zaman göz kapağının yapışık olduğu ve herhangi bir katlanma çizgisinin olmadığı gözler akla gelmektedir. Aslına bakılırsa kişilerin kendine uygun ve yakıştırdığı bir liner türü muhakkak bulunur bunun için deneme yanılma yöntemi ile işlem gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Göz şeklinize göre nasıl eyeliner sürmelisiniz konu başlığında seçtiğiniz ürünün temizlenme aşamasına da dikkat etmeniz gerekmektedir. Seçilen ürün ne denli kaliteli olursa elde edilecek olan çıkarma aşaması da o denli hızlı bir biçimde tamamlanacaktır. Çift fazlı olan temizleyiciler çok daha fazla işinize yarayacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ