Sigara Tabakası, Çakmaklı Sigara Tabakası

Kaliteli Sigara Sarma Filtresi Nasıl Anlaşılır?

Sigara en çok kullanılan tütün ürünlerindendir. Bu tütün ürünlerini yapmanın içmenin de birçok çeşidi vardır. Bunlardan en çok kullanılanlarından biri de sarma sigaradır. Sarma sigara her aşamasında dikkat edilecek adımlara sahip olmaktadır. Özellikle saracağınız sigaranın tütününün iyi olması çok önemlidir. Çünkü size tadı verecek olan sigaranın tütünüdür. Tütünü ne kadar iyi seçerseniz o kadar iyi ve güzel olacaktır. Sadece tütün yeterli mi diyeceksiniz tabii ki hayır. Tütünle birlikte sardığınız sigara kağıdı kalitesi ve sigara filtresi de çok önemli bir etkendir. Bu filtrenin kalitesi hem bizim sağlığımızı hem de bütçemizi ilgilendiren önemli koşullardandır.

Sarma sigaralarda tütün sarımını yapacağımız sigara kağıtları kendinden filtreli olmaktadır. Bu kağıtlar fiyatları farklı olmakta. Bu fiyat farklılığını sigara kağıdının kalın ya da inceliğine göre filtrenin üretim kalitesine göre değişmekte olduğunu bilmekteyiz. Bu sigara kağıtlarının kalınlığı sigarayı sert ya da hafif içenlere göre farklılığından kaynaklanmaktadır. Kaliteli sigara sarma filtresi nasıl anlaşılır? Bu aşamada bunu sormak gerekir. Sigara sarma filtrelerinin endüstri ürünü olduğunu biliyoruz. Bunun kalitesini ancak fiyatından anlayabiliriz. Çünkü sigara sarma filtreleri endüstriyel olarak üretildiğinden daha kaliteli ürün kullanmak için fiyat artmakta ve daha iyi kimyasal maddeler kullanılmaktadır. Bunun yanında sigara sarma filtrelerinde nikotini süzme oranı da belirtildiğinden neyin ne kadar iyi olduğunu kendi zevkinize göre ayarlayacaksınız.

Kaliteli sigara sarma filtresi nasıl anlaşılır? Sigara sarma filtresi endüstriyel ortamda üretilmesinden kaynaklı bir kademesi vardır. Kimyasal maddelerin kullanımı ve içinde bulundurup bulundurmamasına karşın filtre kalite değişikliği olmaktadır. Bunun yanında filtre kalitesi değişik fiyatlarına göre de sınıflandırılabilir. Fiyat farkı oldukça sigara filtreleri de kategorilerine göre ayrılmaktadır. Sigara filtre kalitesine göre sigaranın içindeki nikotini süzüp süzmemesine göre de sınıflandırılmaktadır. Sigara tütününde ki nikotini %60’ a kadar süzmekte ve nikotini süzme oranı %40’ lara kadar düşmektedir. Bu aşamada işte kalitede düşmekte ve fiyatta ucuzlamaktadır. Böylece kaliteli sarma sigara filtreleri ucuzdan pahalıya doğru sıralanmakta ve pahalısının daha kaliteli olduğu bilinmektedir.

  

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ