Sigara Tabakası, Çakmaklı Sigara Tabakası

Kilo Verdiren Ev Egzersizleri

Sağlıklı şekilde kilo verebilmek için, beslenme programı, egzersiz ve kaliteli dinlenme üçgenini disiplinli bir şekilde uygulamak gerekmektedir. Spor salonuna gitmek istemiyorsunuz, ya da istiyorsunuz ancak buna ayıracak vaktiniz yok fakat kilo vermek istiyorsunuz. Bu durumda imdadınıza size önereceğimiz ve sonuç alınan kilo verdiren ev egzersizleri yetişiyor.

Kilo Verdiren Ev Egzersizleri Nelerdir?

Aşağıda önereceğimiz egzersizlere başlamadan önce yaklaşık 20 dakika kadar vücudunuzu ısıtıp esnetmeniz hareketlerde kendinizi sakatlamamanız için önemlidir.

  • Step Aerobik: 1 saat kadar yapacağınız step aerobik ile yaklaşık 800 kaloriyi vücudunuzdan atabilirsiniz. Müzik eşliğinde eğlenerek yapılan bir egzersiz olduğundan dolayı herkesin zevkle yapabileceği ve vücudunuzun hemen hemen her noktasını çalıştıran bir egzersiz türüdür. Nasıl yapılacağı konusunda internette biraz araştırma yapıp step aerobik videolarını izleyebilirsiniz.
  • The Hundred Hareketi: Pilates ile ilgilenen pek çok bayanın muhakkak duymuş olduğu bu hareket özellikle karın bölgesini sıkılaştırmayı isteyenler tarafından yapılmalıdır. Sırt üstü yatıp ayaklarımızı olabildiğince yukarı kaldırıyoruz, karın bölgemizi sıkıp ellerimizi yere yatay bir konumda avuç içlerimiz zemine bakacak şekilde ancak zemine koymadan tutup kendimizi yerden kaldırmaya çalışıyoruz. Nasıl yapıldığı ile ilgili internette pek çok örnek video bulabilirsiniz.
  • İp Atlamak: Orta düzeyde yapacağınız bir ip atlama ile 1 saatte 700 kalori yakmanız mümkündür. Metabolizmayı hızlandırdığı bilinen ip atlama ile egzersizi bitirdikten sonra dinlenme modunda iken bile kilo vermeye devam edebilirsiniz. İp atlama esnasında özellikle zıplarken yere temas etme hususunda topuklarınızı değil parmak uçlarınızı kullanmaya özen gösteriniz ki olası kazaları önleyebilesiniz. Ayrıca herhangi bir şekilde bel rahatsızlığı geçiryorsanız ya da daha önce geçirdi iseniz ip atlama yöntemini kullanmadan önce muhakkak doktorunuza danışınız.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ