Sigara Tabakası, Çakmaklı Sigara Tabakası

Kırık Saç Uçları Bakımı Nasıl Yapılır?

Kırık saç uçları kişinin saçlarını bakımsız gösterdiği gibi saç uçlarının devamlı azar azar alınmasına neden olduğundan saçların uzaması daha uzun bir zaman almaktadır. Saç uçlarının kırılmasında saçlarımıza sürdüğümüz jöleler, sıktığımız spreyler, köpükler, saç kurutma makinesi, saç maşası kullanımı, güneş ışınları, saçımıza kullandığımız kimyasal katkılı şampuanlar ve saçlarımızın bakımı için yaptırdığımız boya, perma ve benzeri işlemler oldukça etkili olmaktadır. Bundan dolayı bu işlemleri mümkün olduğu kadar az yaptırmalı ve kırık saç uçları bakımı için daha doğal yollar tercih edilmelidir.

Saçlarımızın her saç telinde koruyucu bir tabaka bulunmaktadır. Koruyucu tabaka saç uçlarına doğru incelir ve saçlarımızı dış etkenlere karşı korunmasız kılar. Saç teli yukarıda saydığımız işlemlere maruz kalınca da kırılır veya ikiye ayrılır. Saç kırıklarından korunmanın ilk koşulu saç uçlarımızı her zaman nemli tutmaktır. Bunun içi de saçlarımızı kurutan malzemelerden uzak durmalı onun yerine saçlarımıza doğal yağlar ile bakım yaparak onları nemli tutmalıyız. Saçların kuruyup kırılmasının bir diğer nedeni de saç derisinin kurumasıdır. Saç derinizin kurumasını engellemek için sıcak suyla banyo yapmayın ve saçlarınıza her gün şampuan kullanmayın. Saçlarınız ıslakken onları fırçalamayın. Yaşadığınız yerin havasının nemli olmasına dikkat ediniz. Saçlarınıza özel ürünler kullanınız. Aldığınız ürünlerin organik bileşenler içermesine dikkat ediniz. Eğer bu tür ürünler almak istemezseniz o zaman doğal yağlar kullanarak saçlarınızın devamlı nemli kalmasını sağlamanız gerekmektedir. Saçınızı nemlendirmek için haftada bir defa olmak üzere badem ya da zeytinyağıyla saç diplerinize masaj yapın. Daha sonra dipten saçlarınızın ucuna kadar yağı sürüp öylece 1 saat bekleyin. Eğer yağı tüm saçlarınıza sürmek için fazla vaktiniz yoksa o zaman sadece saç uçlarınıza sürün. Daha sonra saçlarınızı ılık su ve uygun bir şampuan ile durulayınız. Uygulayacağınız bu basit teknikle kırık saç uçlarınızın bakımını kolaylıkla yapabilirsiniz.

Kırık saç uçları bakımı zaman isteyen bir süreçtir. Aldığınız veya uyguladığınız yöntemlerin başarılı olmasını istiyorsunuz bu işlemlerde devamlılık esastır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ