Sigara Tabakası, Çakmaklı Sigara Tabakası

Kısa Bacaklara Sahip Bayanlar Nasıl Giyinmeli?

Kısa bacaklara sahip olan bayanlar doğru kıyafetler ile boylarını birkaç cm daha uzun gösterebilir. Kısa bacaklara sahip bayanlar nasıl giyinmeli ve nelerden uzak durmalı?

Yüksel Bel Pantolon

Yüksek belli pantolon ya da jeanler her zaman bacak boyunu uzun gösterir. Yani yüksek bel pantolonlar sizi olduğunuzdan daha uzun gösterecektir. Pantolon seçimi için birçok alternatifiniz var. Desenli, kumaş ya da jean veya şortlar. Her türlü yüksek bel pantolonu kullanabilirsiniz. Bu nedenle gardırobunuzda yüksek bel için bir bölüm ayırmanızı öneririz.

Mini Boy Etek

Mini etekler ilizyon etkisi yaratarak sizi olduğunuzdan çok daha uzun gösterir. Yazın oldukça çok kullandığınız mini eteklerin yüksek boy olanları da bacak boyunuzu daha çok arttıracaktır. Kışın da aynı etekleri siyah opak çoraplarla giyerek uzun görünebilirsiniz.

Monokrom Stili

Baştan aşağıya aynı renk giyinmek anlamına gelen monokrom stili kendinize uygularken daha uzun görünmek adına nude, saks mavisi ve gri renkleri tercih edebilirsiniz.

Maksi Boy Elbiseler

Kısa bacaklara sahip bayanlar nasıl giyinmeli sorusuna kesinlikle maksi elbiseler cevabını alamazsınız. Çünkü kısa boylu kadınlar genellikle bu tarz elbiselerden uzak durur. Ancak bu yanlıştır. Doğru topuklu ayakkabı ile kombinleyeceğiniz maksi elbiseniz sizi olduğunuzdan uzun gösterecektir. Özellikle bu elbiselerin altına platform topuklu ayakkabılar giyerseniz harika bir uyum yakalarsınız.

Uzun Uzun Çizgiler

Dik çizgilerin ve uzunlamasına giden siyah beyaz renklerin yarattığı büyüden yararlanabilirsiniz. Boyunuz dik çizgili bluz ya da pantolonlarla birkaç cm daha uzun görünür ve düz çizgiler sizi daha zayıf gösterir.

Nude Rengi Topuklu Ayakkabı

Kısa bacaklara sahip bayanlar nasıl giyinmeli? Her bayanın dolabında en az bir çift bulunan nude topuklular giyilmeli. Her kombine yakışan nude renk topuklulardan cilt renginize uygun olanı tercih ettiğinizde uzun görünürsünüz.

Platform Topuklu Ayakkabılar

Kısa boylu bayanların en yakın dostudur. Asla giymekten vazgeçmeyin.

Uzak Durmanız Gerekenler

  • Yarım botlar
  • Diz altı bol etekler
  • Uzun bluzlar
  • Düşük bel pantolonlar
  • Midi oy dar etekler
  • Oversize kıyafetler

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ