Sigara Tabakası, Çakmaklı Sigara Tabakası

LG L80 Özellikleri

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte dokunmatik ekranlı telefonlar hayatımıza girdi. Akıllı telefon piyasasında kendisine önemli bir yer edinen LG, hiç dokunmatik ekranlı telefon kullanmamış olanları dokunmatik ekrana alıştırmak amacıyla orta düzey telefonunu hazırladı. “LG L80 Özellikleri” ile orta düzey bir telefon.

Ekran Çözünürlüğü

LG L80, 5 inçlik 800×480 piksel çözünürlükte bir ekran kullanıyor. Ekran ise 187 ppi piksel yoğunluğuna sahip. LG L80’in ekran özellikleri orta düzey bir telefon için yeterli özelliklerdir. Ekran boyutu ile diğer akıllı telefonlarla aynı standartlarda olan LG L80, bu yönüyle oldukça beğenilecek bir telefon.

LG L80 İşlemci ve Hafıza Özellikleri

LG L80 Snapdragon 200 işlemci kullanıyor. LG L80 içinde kullanılan bu işlemci 2 çekirdekli bir işlemci ve işlemci hızı 1.2 GHz hızında. Ayrıca bu işlemciye 1 GB’lık bir RAM eşlik ediyor. LG L80 Özellikleri arasında işlemci özellikleri oldukça düşük düzeyde kalıyor. Ancak orta düzey bir telefon için bu işlemci özellikleri yeterli sayılır. Bu nedenle de LG L80 aracılığıyla oyun oynamak gibi bir düşünceye kapılmamak gerekir.

LG L80 Kamera Özellikleri

LG L80’in arka yüzünde, LED flaşlı ve otofokuslu 5 Megapiksellik bir kamera yer alıyor. Her ne kadar bu kamera özellikleri düşük gibi görünse de yine de ihtiyacınızı giderebilecek düzeydedir. Ayrıca LG L80’in ön yüzünde VGA kamera bulunuyor. Ön yüzdeki kameradan fazla bir beklenti içinde olmamak gerekir.

LG L80 İşletim Sistemi

LG L80 her ne kadar orta düzey bir akıllı telefon olsa da bu telefon içerisinde Android 4.4.2 (KitKat) sürümü kullanılıyor. Bu nedenle de Android işletim sisteminin bu yeni sürümünü kullanmak isteyenler LG L80 modelini satın alabilirler. Bu telefonun son derece uygun fiyata satıldığı düşünülürse Android işletim sisteminin yeni sürümünü denemek için LG L80’in ideal bir telefon olduğunu söyleyebiliriz.

LG L80 Özellikleri arasında yer alan hafıza özelliklerine baktığımızda telefonun 4 GB dâhili hafızaya sahip olduğunu görüyoruz. Günümüz teknolojisinde oldukça düşük olarak kabul edilecek bu depolama alanı uygulama yüklemeye yetecek düzeyde değildir. Bu nedenle de LG L80 modeli telefonu sadece arama ve mesaj atma için kullanılacak bir telefon. Özellikle de yaşlı insanların dokunmatik ekrana alışması için alınabilecek bir telefon. LG L80, ülkemizde 545 TL civarında bir fiyata satılıyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ