Sigara Tabakası, Çakmaklı Sigara Tabakası

Mascotte Sigara Sarma Makinesi Alınır mı?

Sigara ülkemizde yediden yetmişe kullanılan bir tütün ürünüdür. Küçük çocukların bile sigara tüketimi üzerine ülkemizde sigara satışları inanılmaz derecede artmıştır. Türkiye’de her yıl markalı sigaralara gelen zam yüzünden birçok kişi sarma sigara tüketmeye başlamıştır. Sarma sigara marka basılmamış ve tütüncüler tarafından sarılmış sigaralardır. Genelde fiyatları çok ucuzdur. Markalı sigaralara göre daha kalitesiz tütünler kullanılmıştır. Bu yüzden her ne kadar kalitesiz tütün kullanılıyor olsa da sigara bağımlıları için ilk seçenek haline gelmiştir. Sarma sigaralar tütüncüler tarafından genelde otomatik sigara sarma makineleri ile sarılıyor. Otomatik sigara sarma makineleri sayesinde hem zamandan hem de tütünden zarar edilmiyor.

OTOMATİK SİGARA SARMA MAKİNLERİ NASIL ÇALIŞIR?

Otomatik sigara sarma makineleri manuel sarma makinelerine göre çok daha pahalı makinelerdir. Ancak kolay kolay bozulmaz ve daha kolay, daha hızlı bir kullanım sağlar. Aynı zamanda tütünü her takılan boş filtreye eşit bir şekilde pay eder. Her sigara aynı miktarda tütünle sarılır. Böylelikle tütüncü de tütününden zarar etmez. Hem de eşit dağılmış tütünler sayesinde içim sırasında herhangi bir zorlukla ya da tütünün parça parça yanıp sönmesi gibi durumlarla karşılaşılmaz. Böylelikle sarma sigara markalı sigara kalitesine çıkarılmış olur. Otomatik sigara sarma makineleri haznesine tütün doldurulması ile kullanılır. Ancak tek bir sigara için tütün koyulmaz. Haznenin alacağı kadar tütün doldurulur. Daha sonra boş filtrenin yerleştirilmesi gereken yere filtreler yerleştirilir. Bazen tuş bazen bir kol ya da tamamıyla elektronik bir buton ile boş filtrelerin tütün ile doldurulması sağlanır.

SİGARA SARMA MAKİNESİ NEYE GÖRE ALINMALIDIR?

Sigara sarma makineleri otomatik ya da manuel olarak ikiye ayrılıyorlar. Otomatik sigara sarma makineleri biraz daha yüksek meblağlı ürünlerden olduğu için alım sırasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Öncelikle markasına bakılmalıdır. Bilinmedik ya da çok satışı olmayan bir markadan otomatik tütün sarma makinesi almak yanlış bir karar olacaktır. Daha sonra ise garantisine ve mağazasının bulunup ulunmadığını internet üzerinden kontrol etmelisiniz. Böylelikle bozulma durumunda gönül rahatlığı ile garantisine verebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ