Sigara Tabakası, Çakmaklı Sigara Tabakası

Milenyum Çağı İlişkileri

16 Haziran 2018

İlişkiler sürekli internet ve telefonlar üzerinden yaşanmaya başladığından beri teknolojinin çok fazla sayıda da zararlarını görmeye başladık. Peki interneti ne kadar ve nasıl kullanmalıyız. Hangi tür ilişkiler için milenyum çağı ilişkileri yaşamamız daha doğru olacaktır.

Sürekli görüşmenizi gerektirmeyen veya şehir dışı, ülke dışı ilişkiler için internet üzerinden en azından arada bir selam vererek veya saat farklılığından dolayı uyuyamadığımız zamanlarda görüşebiliriz. İkili ilişkilerimize ayırmamız gereken zamanı da, daha iyi ayarlamış oluruz.

Hepimizin çok fazla yoğunluğu olduğu dönemler oluyor ve kendimizi hatırlatmak için arada bir fotoğraflar koyarak görsel açıdan paylaşımlar yapmamız daha etkileyici olacaktır. Bütün hayatınızın fotoğraflarını sosyal medyada paylaşmanız hem sizinle yüz yüze görüşmek için çok fazla aranılmamanıza hem de hayatımızın bir döneminde yaptığımız şeylerin her dönem ve hala yapıyormuş gibi görünmesine neden olacaktır. İnsanlarda sadece bunlardan ibaret olduğunuzu düşünebilir ve sizi öyle yargılayabilirler. Ön yargıları kırmak sonrasında çok daha zor olacaktır.

İkili ilişkilerde sanallık bir süre sonra platonik ilişki yaşıyormuş gibi hissetmenize neden olacaktır. Direkt olarak kendisiyle iletişim kurmaktansa dolaylı iletişim kurmak, daha çok yanlış anlaşılmalara neden olacak ve herkes üzerine alınabilecektir. Hepimiz insanız ve bir çok konuda acaba bana mı laf söylettiriyor diye düşünebiliyoruz.

İkili ilişkilerimiz ile ilgili yaptığımız paylaşımlar için yorumlar yazılabiliyor ve sevgiliniz siz orda yokken yakınlarınızdan biri çıkıp abuk subuk yorumlar yazarak ilişkinizde sorun olmasına yol açabilir. Dolayısıyla milenyum çağı ilişkilerde yalandan doyup, yüz yüze görüşmeye vakit ayırmayan ve sürekli sosyal medyayı bu şekilde kullanan insanlar olmamaya çalışmalıyız.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ