Sigara Tabakası, Çakmaklı Sigara Tabakası

Önceden Düşünülmüş Hediyelik Eşya

Sevgililer gününde sevgiliye hediyelik ne alacağınızı düşünmeye başladınız mı? Cevabınız hayır ise bu konuyu tekrar düşün.

İnsanların birbirine hediye alıp vermesi günümüzde sevilerek yapılan bir ritüel. Bazı kesimler için ise bu durum işkenceye dönebiliyor. Sebebi ise plansız olmak ve son ana kadar hiçbir şey düşünmemek. Oysaki takvimler bize yardımcı olmak için en güzel araçlar. Hangi güne kaç gün kalmış önceden hesaplayarak alacağınız hediye için de araştırmalara başlayabilirsiniz. Bol vakitte kendiniz sıkıştırmadan işlerinizi halledebilirsiniz. Özellikle tüm dünyada kutlanılan günlerde birine hediye alacaksınız hediyeyi o gün içinde almaya bırakırsanız cebinizi büyük bir zarar sokmuş olacaksınız. Neticede bu tarz günlerde fiyatlar normalinden daha yükseğine çıkabiliyor.

Planlı Olmanın Gücü

Düzenli bir hayat yaşamanın insan yaşamına olumlu katkılarını inkâr edemeyiz. Düzenli olmak demek kendinizi monoton bir hayatın içine koyarak her şeyi en dakik şekilde yapmanız demek değildir. Sadece yapacaklarınız için kendinize bir yol çizmeniz ve bir plan koymanız yeterli olacaktır.

Sevdikleriniz için hediye almak da plansız olmayacak bir şeydir. Son ana kadar bekletilen ve alınmayan hediyeler son anda aldığınızda hiç beklemediğiniz tepkiler almanıza sebep olabilir.

Sevdiğiniz insanın isteklerine yanıt verebilmek onu gerçek anlamda tanımaktan geçer. İhtiyacı olan bir şeyi almaktan öte onu şaşırtacak ve onun sevdiği şeyleri önüne koyabilecek hediyeler alabilirsiniz. Bu konuyu şu şekilde açıklayabiliriz; annelerimize hediye alacağımız zamanı düşünelim. Özellikle anneler gününde onun evde ihtiyacı olduğu şeyleri almak isteriz. Annelerimiz evin birer hizmetçisi ya da görevlisi değildir. Anneye hediye diye götürdüğünüz herhangi bir ev eşyası yine sizin isteklerinizi için kullanılacaktır. Hediyenin gerekliliği ise hediyeyi vereceğimiz kişinin istekleridir.

Pahalı Olmayan Hediyelerle Harikalar Yaratın

Her hediye pahalı olacak diye bir kural yoktur. Herkesin kendine yetecek bir maddi gücü vardır. Kendinizi başkalarıyla yarıştırmayı bir kenara bırakarak hediyelik eşya seçiminizi yapmalısınız.

Sizi seven insan zaten aldığınız hediyenin fiyatını düşünmeyecektir. Sadece bu hediyeyi seçerken ne düşünerek aldığınızı merak edecektir. Eğer hediyenizi verirken doğru cümleleri kullanabilir kendinizi ifade edebilirsiniz olumlu sonuçlarla karşılaşacaksınız. Konuşmayı sevmeyen biriyseniz hediyenizin yanında bir mektup ya da bir kart bırakabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ