Sigara Tabakası, Çakmaklı Sigara Tabakası

Sigara İçmek mi? Pipo İçmek mi?

Sigara herkesin içebildiği pipo ise yalnızca imkânı olanların içebildiği tütün ürünleridir. Normal sigara içen birine sigara içmek mi pipo içmek mi diye sorsanız şüphesiz sigara diyecektir. Çünkü sigara maliyet olarak cebe en uygun olan tütün ürünüdür. İnsanımız artık keyfinden daha çok cebini düşündüğü için sadece imkânı olanların içeceği tütün ürünü pipodur. Pipo içimi de maliyeti de normalin dışında olmadığı için pek tercih edilmiyor. Sigara da pipo da zararlıdır ama pipoda kullanılan tütün işlenmemiş ve sert olduğu için dumanının içindeki nikotin daha fazladır. Bu yüzden her ortamda içilmesi uygun değildir. Piponun nikotini ağır olduğu için bilhassa çocukların yanında içilmemesi gerekmektedir. Çocukları zehirleme gibi zararları olabilir. Sigara içmek mi pipo içmek mi sorumuzun cevabı bakıldığında gayet açık gözüküyor ama biz yine de pipodan ve sigaradan bahsedelim ki alacağınız cevap içinize sinsin.

Piponun Sigaradan Farkı Nedir?

Pipo herkes tarafından tercih edilmeyen daha doğrusu maliyeti fazla olduğundan dolayı alınamayan bir tütün ürünüdür. Piponun sigaradan farkı gözle görülecek kadar ortadadır. Duruşuyla farkını ortaya koyduğu gibi tütünden çıkan dumanı da farkını ortaya koyuyor. Piponun içilirken özel kaşığı çakmağı olurken sigarada böyle bir durum mevcut değildir. Pipoyu içebilmeniz için bir miktar maliyeti göze almanız gerekmektedir. Sigara gibi param yetmiyor bari tütün alayım da sarayım diyemezsiniz. Deyim yerindeyse pipo zengin tütün içeceğidir.

Sigara Neden Daha Çok Tercih Edilir?

Sigara her kesime hitap ettiği için daha çok tercih edilir. Sigarayı istediğiniz yerlerden alabilirken pipoyu alabilmeniz ya internetten sipariş etmeniz gerekir ya da özel mağazalarına gitmeniz gerekir. Sigara pipo gibi pahalı bir içecek olmadığı herkesin elinde görmeniz mümkün. Sigaranın tercih edilmesinin en önemli sebebi ise ağız alışkanlığının olmasıdır. Sigaradaki tütün pipodaki tütüne göre daha çok işlendiği için bağımlılık yapmaktadır. Bu yüzden tercih edilir.

Sigara içmek mi pipo içmek mi sorusu göreceli bir kavramdır. Fakat sigara içenlerin sayısı daha fazla olduğu için sigara içmek denilecektir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ