Sigara Tabakası, Çakmaklı Sigara Tabakası

Sigara İçmek mi Puro İçmek mi?

Sigara 7’ den 70’ e herkesin tercih ettiği bir tütün ürünüdür. Ama puro öyle mi? Daha çok keyfine düşkün insanların sırf keyif almak amacıyla alkolle beraber içtikleri tütün ürünüdür. Bir puro severe sigara içmek mi puro içmek mi diye sorsanız şüphesiz size puro cevabını verecektir. Çünkü puronun tadını başka hiçbir tütün ürününde bulamayacaklarını bilirler. Ama sigara içen birine sorsanız puro içer misiniz diye sorsanız size asla demeyecektir. Çünkü puro sigaraya göre daha kaliteli tütünden yapılır ve içilir. Bu yüzden tadı sigaraya göre ağırdır ve tadının bu kadar ağır olmasından dolayı herkes tarafından tercih edilmez. Sigaranın yapım aşamasında çok fazla kimyasal aşamadan geçtiği için tütünün kalitesi pek kalmayacaktır. Asıl soru olarak sigara içmek mi puro içmek mi diye sorarsanız bence bu kişiye göre değişir. Çünkü bu tercih meselesidir.

Sigaraya Neden Çok Talep Var?

Sigara her kesime hitap eden bir tütün ürünü olmasından dolayı herkesin elinde görebilmeniz çok normaldir. Her kesime hitap ediyor derken maliyetini kastederek söyledim. Sigaralara ne kadar zam gelmiş olsa da cebinize göre her çeşit sigara bulabilirsiniz. Sigara paketlerine para vermek istemiyorsanız tütün ve kâğıdı alıp sarma tütün içebilirsiniz. Gördüğünüz gibi sigara içmek isteyenler için imkân çok fazladır bu yüzden herkesin içebileceği tütün ürünüdür.

Ama bir puro öyle değildir. Puroyu her yerden temin edemediğiniz gibi cebinize uygun fiyata da bulamazsınız. Öyle sigara gibi sarma puro da saramazsınız. Puroyu içebilmeniz için puronun kaşığına, delicisine, çakmağına vb. gibi puro aksesuarlarına ihtiyacınız vardır. Bakınız bir puro içebilmek kolay gözükmüyor. O yüzden puroyu yalnızca keyif almak isteyenler içiyor deniyor. Ayrıca puronun tadı ve dumanı çok ağır olduğu için de pek fazla tercih edilmiyor. Puronun sigara gibi toplu ortamlarda içilmemesi gerekmektedir. Puro dumanı ağır olduğu için bilhassa çocukları zehirleyebilme özelliğine sahiptir. Purodan biraz bahsettiğimize göre siz karar verin sigara içmek mi puro içmek mi? Bana kalırsa dumansız hava sahası olsun ikisi de içilmesin derdim ama eğer ki tercih edilmesi gerekiyorsa sigara derdim.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ