Sigara Tabakası, Çakmaklı Sigara Tabakası

Tıraş Makinesi Mi, Jilet Mi?

30 Eylül 2018

Tıraş makinesi veya jilet kullanarak kılların kesilmesi durumunda, kıla verilen zarar birbirinden farklı oluyor. Jiletle düz bir şerit halinde kılı keserken, makineyle kırarak kemsin oluyorsunuz. Tıraş makinesi mi, jilet mi? Kılın kalitesini önemsemeyen ve pratik bir tıraş süreci oluşmasını talep eden bir kişiyseniz, seçiminizi kendinize uygun yapmalısınız.

Tıraş Makinesinin Faydaları

Sakal veya bıyıkla ilgili boyut belirleme faaliyetleri yerine, doğrudan sıfırdan almayı daha uygun görüyorlar. Her zaman için jilet kullanan bireylerin sakal yapısının daha sağlam olduğu ve daha gür çıktığıyla ilgili bir görüş bulunuyor. Sakallar, kesildiğinde doğrudan hormonları harekete geçiren ve yerinde daha hızlı şekilde keratin desteği sağlanan bir yapıya sahiptir.

Tıraş makinesi cilde zarar verir mi? Tıraş makinesi, doğru kullanıldığı taktirde cilde zarar vermez. Kılların doğru kesilmediğini öne süren ve bu nedenle yeni kılların da istendiği gibi çıkmasının mümkün olmayacağını savunan pek çok kişi bulunuyor. Tıraş makinesi hızı ve kullanım kolaylığı nedeniyle jiletten çok daha avantajlıdır.

Jiletin Faydaları

Jilet kullanan bireylerin genel olarak kendi sakal şekillerini, jiletin boyutuna ve jilet kalitesine uygun şekilde belirleme imkanı bulunuyor. Mağduriyet oluşmasının önüne geçmek için öncelikle jiletle tamamen kökünden denebilecek seviyede kesim yapılabileceği biliniyor. Bu işlemin hiçbir zaman için tıraş makinesiyle tam anlamıyla yapılması mümkün değildir. Jilet ve makine farkı aslında tamamen bu noktada kendini gösteriyor. Jilet kullananlar genel olarak gelenekçi olarak da tanımlanabilir.

Jilet mi Tıraş Makinesi Mi: Kullanım kolaylığı, hızı ve istenen şeklin uzun sakallar için de verilebiliyor olması nedeniyle tıraş makinesi daha faydalıdır. Sadece direkt olarak sakal boyutunu belirlemek isteyen bireyler yerine, sinek kaydı tıraş sevenler ise jilet kullanmalıdır. Hiçbir zaman için sinek kaydı tıraş olmak istemeyen ve belirli bir boyutta ısrar eden bireylerin jilet kullanması avantajlı bir durum değildir.

Üstten almak, boyut kısaltmak gibi avantajlara sahip olmaması nedeniyle, genel kullanım açısından jiletin avantajı daha azdır. Tıraş makinesi mi, jilet mi? Genel olarak bakıldığında ve sinek kaydı tıraş olmak istenmediğinde özellikle tıraş makinesinin çok daha pratik ve kullanışlı bir araç olduğunu söylemek mümkün oluyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ