Sigara Tabakası, Çakmaklı Sigara Tabakası

Ucuz Sigara Tabakası İle Pahalı Sigara Tabakası Arasındaki Farklar

Sigara tabakaları sigara paketi taşımaktan bıkmış insanlar için biçilmiş kaftan gibi bir şeydir desek nokta atışı yapmış oluruz açıkçası. Sigara tabakaları içlerinde sigaraları koymak için en az 10 en fazla 20 adet sigara alacak şekilde üretilmişlerdir. Sigara tabakalarının özellikleri fiyatına göre değişiklik göstermektedir. Ucuz sigara tabakalarında sadece sigara koymak için bölmeler bulunurken pahalı sigara tabakalarında sarma tütün içenler için tütün, kâğıt, çakmak bölmesi gibi bölmeler vardır. Peki, böyle fark varken ucuz sigara tabakası ile pahalı sigara tabakası arasındaki farklar nelerdir gelin birlikte bunlara bakalım. Aklınızdaki sorulara elimizden geldiği kadarıyla cevap arayalım.

Sigara Tabakaları Neden Pahalı Olur?

Pahalı sigara tabakalarının özelliklerini sayarsak eğer ucuz sigara tabakası ile pahalı sigara tabakası arasındaki farklar ortaya çıkacaktır. Bakalım pahalı sigara tabakasının özellikleri nelerdir, sigara tabakaları neden pahalı olur inceleyelim.

  • Pahalı sigara tabakasının en belirgin özellikleri arasında sigara tabakasının yapıldığı maddedir. Eğer sigara tabakasının üretiminde çelik, gül ağacı ya da krom kaplamasında deri gibi maddeler kullanıldıysa sigara tabakasının fiyatı artacaktır.
  • Sigara tabakalarını pahalı yapan diğer bir etken ise gösterilmiş olan işçiliktir. Eğer sigara tabakaları üzerine ince işlenmiş desenler özen gerektirdiğinden dolayı sigara tabakasının fiyatını arttıracaktır.
  • Sigara tabakaları neden pahalı olur sorusunun diğer bir cevabı ise tabaka yapımında kullanılan ürünlerin kalitesidir. Bu ürünler normalde de pahalı olduğundan sigara tabakasının pahalı olmasına sebep olacaktır.
  • Pahalı olmasının bir nedeni ise sigara tabakalarının içinde özel bölmeler olmasıdır. Sarma tütün içenler için kâğıt ve tütün bölmesi, çakmak bölmesi gibi.

Yukarda sigara tabakaları neden pahalı olur sorusuna verdiğimiz cevaplar aslında ucuz sigara tabakası ile pahalı sigara tabakası arasındaki farklar başlığına da cevap verir niteliktedir. Ama biz yine de ucuz sigara tabakasının özelliklerine de değinelim. Ucuz sigara tabakaları yapımında ucuz ve kalitesiz ürünler kullanıldığından dolayı ucuz olur. Ucuz sigara tabakaları dayanıksız ve kalitesiz olur. İçerisinde sadece sigara adetleri için bölmeler vardır. Ucuz olunca el işçiliği yoktur ve üretilen tabakalar özensizdir. İşte bunlar ucuz olmasına sebeplerdir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ