Sigara Tabakası, Çakmaklı Sigara Tabakası

Zeytinyağı Ve Limon Cilt Bakımı

Neredeyse bütün TV kanallarında yayınlanan ve oldukça beğenilen cilt bakım programlarına dikkat edildiğinde, genellikle zeytinyağı gibi ürünlerin çokça maske içerisine kullandığına dikkat çekilmiştir. Ancak zeytinyağının tek başına yeterli olmadığı ve her ne kadar zeytinyağının besleyici özelliği bulunsa bile, Limon gibi materyallerin de arındırıcı etkisine ihtiyaç olduğunu söylemek mümkündür. zeytinyağı ve limon cilt bakımı ürünlerine dikkat edildiğinde genellikle yüzdeki akne ve sivilcelere karşı ekstra koruma sağladığı görülmektedir. Özellikle de ergenlik döneminde çok yoğun bir şekilde çıkan sivilceler birçok gencin canını sıkan bir durum haline gelir.

Zeytinyağı ile gelen mucize: Egeliler’in çok uzun yıllardan beridir kullandığı zeytinyağı mucizesi cilt bakım ürünlerinde de kullanılmaktadır. Özellikle de asidik oranlara sahip limon gibi materyaller zeytinyağının cilde olan etkisini arttırır.

Zeytinyağı ve limon cilt bakımına ne tür etkilere sahiptir ?

Hazırlayacağınız tüm zeytinyağı ve limon karışımı maskeler sayesinde, cildinizde bulunan bütün oksit maddeleri çıkarabilir ve aynı zamanda siyah noktalarla birlikte aknelerden de kurtulabilirsiniz. Özellikle aknelerin gün geçtikçe vücutta çukur şeklinde yapılar oluşturması yüz güzelliğinize büyük bir darbe vurur.

  • Limonun içerisindeki asitli yapı hiç bir bakterinin cildinize yerleşmemesini sağlar
  • Zeytinyağının içeriğindeki a ve c vitaminleri hücreleri besleyici özellik gösterir.
  • Limon ve sirke karışımı aynı zamanda limon karışımıyla da birleşince vücudumuzda beyazlaştırıcı bir etki de oluşturur.

Zeytinyağı ve limon ile oluşturulan maskeler yüzde kaç dakika kalmalı ?

Daha çok hanımların yoğun bir şekilde ilgi gösterdiği ve adeta yakından takip ettiği çeşitli doğal maskeler; zeytinyağı ve limon karışımı ile çok daha etkili bir şekilde hazırlanabilir ancak zeytinyağı ve limon cilt bakımı ürünleri içerisine ekstradan yumurta beyazı da yerleştirmeniz bu maskenin çok daha besleyici bir hale gelmesini sağlar. Zeytinyağı ve limon kullanarak yapılan kürler içerisindeki limon miktarının artırılması ile birlikte asit özellik gösterir ve böylece ciltte yanıcı bir etkide oluşturabilir. Bu nedenle zeytinyağı, yumurta akı ve limon ile yapacağınız maskelerde mutlaka yüzde 20 dakikadan fazla durdurmamaya çalışın.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ