Sigara Tabakası, Çakmaklı Sigara Tabakası

Zippo Çakmak Fiyatları ve Özellikleri

Zippo nasıl ortaya çıktı size kısacık bir ekstra bilgi şeklinde vereyim. George Blaisdell isimli bir Avusturya’ lı arkadaşının iki elini kullanarak bir cisim çaktığını gördü. Ne yapmaya çalıştığını sorarak elindeki cismi incelemeye başladı. Rüzgârlı bir ortamda bulunduklarından ve cismin muhteşem şekilde sönmeden yanmasından çok etkilendi. Ancak bu cisim bir çakmak olduğundan çok hantal ve büyük gözüktü gözüne. Bu çakmağı üretip şekil ve tarzında değişiklik yapmaya karar verdi. Bu durumun ardına 1900’ lü yılların ortasına doğru Zippo çakmakları üretmeye başladı.  İşte şimdilerin muhteşem çakmağı böyle bir sebepten değişime uğrayarak her dönem binlerce model ve tarzda üretim yapılarak pazarlanmaya başladı.

Zippo üreticisi son teknolojiyi takip ederek kurulduğu günden itibaren teknolojiye uygun şekil, model, tarz ve yapıda üretime koyuldu. Bu yüzdendir ki en çok tutulan ve pazarlanan kaliteli bir çakmak haline geldi. Zippo’ yu diğerlerinden ayrı kılan gaz değil benzin kullanılması ve çıkardığı alevin rüzgârda bile sönmemesidir. Hâlbuki Zippo çakmakların fiyat aralığı oldukça geniş ve pahalı ürünlerdir. Zippo çakmak düz işlemeli modeller, sarı (pirinç)modeller, renkli, baskılı modeller ve kabartmalı modeller olmak üzere çeşitli şekillerde müşterilerine sunmaktadır. Bu kadar çok çeşide sahip zippo çakmaklar 100 ile 3.000 arasında modeline göre değişen fiyatlarla bulmanız mümkündür. Eğer orijinal zippo ve şık bir model isterseniz zevkinize bağlı olarak 1.000 gibi fiyatları gözden çıkarmanız gerekmektedir.

Zippo çakmaklar cinsiyet ayrımına göre üretilmesi de Zippo’ yu Zippo çakmak yapan özellikleri arasında yer almaktadır. Zippo regular (bay) çakmak erkeklere özel uzun ve ağır metal kasadan oluşmaktadır. Zippo slim (bayan) modeller ise kısa ve sarı(pirinç) kasadan yapılmaktadır. Bunun yanı sıra Zippo çakmakların fiyat aralığına göre kalitesinde bir değişim kesinlikle olmaz. Sadece üzerindeki işleme, kasa ve işçilik kriterlerine göre fiyat değişikliği olur. Bu yüzden Zippo çakmakta 3.000 aldığınız çakmakta aynı özelliklere sahip 100 aldığınız çakmakta işte bu yüzden fiyata göre kalite sınıflandırma yapmamış ender firmalardandır. Zippo çakmak her konuda alanının en iyileri arasında yer almaktadır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ